نخستين گام سفر رویایی شما !
منشور پردیسان
به خانواده مشتریان آنلاین پردیسان خوش آمدید

مسافر عزیز خواهشمند است موارد زیر را جهت بهره برداری بهتر از خدمات مسافرتی سایت پردیسان با دقت مطالعه فرمایید.
هرگونه ورود کاربران به وب‌سایت پردیسان از جمله هنگام استفاده از پروفایل شخصی به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و ضوابط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌ها و خدمات آنلاین وب سایت پردیسان است. توجه داشته باشید که تکمیل رزرواسیون در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان از سوی مسافر و کاربر است. شرایط و قوانین به روز شده و مندرج در این قسمت در هنگام رزرواسیون، جایگزین کلیه توافقها و اسناد قبلی محسوب می‌شود. منظور از پردیسان، شرکت ما، pardisan.com و وبسایت پردیسان، شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت می باشد.
1. رویه و قوانین عمومی
2. مشتری، مسافر یا کاربر
3. سرویس دهندگان
4. ارتباط الکترونیکی
5. سیاست‌های رعایت حریم شخصی
6. خرید آنلاین خدمات مسافرتی
7. محتوای وبسایت پردیسان
8. قیمت گذاری عادلانه و شفاف
9. دفتر شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت
10. شکایت از خدمات دریافتی

1. رویه و قوانین عمومی
کلیه اصول و رویه‌های وبسایت پردیسان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‌ها و سرویس‌های وبسایت پردیسان تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.


2. مشتری، مسافر یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام وارد کرده است، به رزرواسیون،خرید و یا هرگونه استفاده از خدمات وبسایت پردیسان راسا به صورت آنلاین و یا با ارایه مشخصات کاربری و هماهنگی با کارشناسان شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان اقدام به خرید خدمات مسافرتی کند.
همچنین از آنجا که این وبسایت برای فروش آنلاین به مصرف کننده طراحی شده، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری، کاربر یا مصرف کننده همان شخصی است که از وبسایت پردیسان استفاده می‌کند.


3. سرویس دهندگان
وبسایت پردیسان واسطی جهت رزرو خدمات مسافرتی برای مشتریان و کاربران از سرویس دهندگان و تامین کنندگان این خدمات از قبیل هتل ها، ایرلاینها و … می باشد، پردیسان صاحب این خدمات نمی باشد و کیفیت و نحوه ارایه خدمات خارج از حیطه مسوولیت این شرکت میباشد.
۱.۳. مشخصات تکمیلی هتل ها، گشتها، ترانسفرهای فرودگاهی و پروازها در وبسایت پردیسان از سوی سرویس دهندگان معتبر بین المللی دریافت شده است و صرفا جهت اطلاع بر روی وبسایت پردیسان قرار گرفته. ما تمامی تلاش خود را جهت درست و به روز بودن این اطلاعات انجام میدهیم ولی تمامی مسوولیت این اطلاعات بر عهده سرویس دهنگان میباشد و کاربر سیستم میتواند اطلاعات به روز و کامل را از منابع رسمی سرویس دهنده یعنی شرکت هوایی یا هتل مقصد و … کسب کند.
۲.۳. وجود و امکان فروش برخی خدمات مسافرتی بر روی وبسایت ما به هیچ وجه به معنی تایید کیفیت، موقعیت، شرایط استاندارد ، رفتار و باورهای این سرویس دهندگان از طرف شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت نمی باشد و مسافران می بایست تمامی این موارد را شخصا بررسی کرده و سرویس منطبق با سلایق و انتظارات خود را خریداری کنند.


4. ارتباط الکترونیکی
در هنگام استفاده از وبسایت پردیسان ، یا زمانهایی که سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‌کنید و یا به ما ایمیل می‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‌ها باشد، شما موافقت می‌کنید که شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که شما در پروفایل خود ثبت می‌کنید، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید شما میباشد و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان برای اعضای وب سایت خبرنامه یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه پردیسان را در پروفایل خود لغو کنند.


5. سیاست‌های رعایت حریم شخصی
شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‌کند. شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان متعهد می‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، فن آوری مورد نیاز برای هرچه مطمئن‌تر و امن‌تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت پردیسان شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت جزئی از اموال این شرکت محسوب می‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ما محفوظ می‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط وبسایت پردیسان و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت بوده و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. در صورت استفاده از هر یک از خدمات شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‌پذیرد به عهده کاربران است.

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت هیچ گونه شناسه رسمی در برنامه‌های گفتگوی اینترنتی ندارد و هیچ گاه با این روش‌ها با شما تماس نمی‌گیرد. کارشناسان این شرکت صرفا جهت اطلاع رسانی و یا تسهیل خدمات از ارتباطات ممکن بر روی پیام رسان تلگرام استفاده میکنند و شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت هیچ گونه مسوولیت قانونی بابت این ارتباطات ها نداشته و دریافت کلیه اسناد و مدارک سفر را صرفا از ایمیلهای بر روی دامنه pardisan.com مورد تایید قرار میدهد. کاربران جهت برقراری ارتباط رسمی، تنها می‌توانند از آدرس‌های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.


6. خرید آنلاین خدمات مسافرتی
۱.۶. مسئوليت کليه اطلاعات و مشخصاتی که در مورد خدمات مسافرتی در سايت مشاهده می شود ، اعم از قيمت ، روش محاسبه عوارض و حق سرويس ، وجود صبحانه برای اتاقها ، استخر و سونا ، ترانسفر از فرودگاه و کليه امکانات و تجهيزاتی که نام برده شده است بعهده سرویس دهنده می باشد ، زيرا اين اطلاعات عيناً از هتلها و ایرلاینها اخذ گرديده و بر روی وبسایت پردیسان قرار گرفته اند، مسافرينی که کوچکترين شک و ترديدی در خصوص اطلاعات ذکر شده دارند ، می بايست قبل از تصميم گيری در خصوص رزرو ، با هتل یا ایرلاین مستقيماً تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و سپس تصميم گيری نمايند.
۲.۶. کليه رزروهايی که بصورت اينترنتی انجام شده و يا آنهايی که در مرحله نهايی با مجوز و تاييد مسافر توسط تیم پشتیبانی ما نهايی می گردند با مسئوليت اين شرکت تایید گرديده اند ، ليکن در مواردی نادر احتمال لغو رزرو پس از انجام رزرواسیون اينترنتی بدلايل اشتباهات هتل، اتمام قرارداد، تحریم ، عدم شمول قرارداد برای بازار ایران ، دلايل امنيتی در هتل بدليل همزمانی رزرو با ورود افراد بلند پايه و يا اشتباهات تامین کنندگان و يا کارمندان رزرواسيون هتل وجود خواهد داشت ، که در اين موارد سعی می گردد هتل ديگری در همان کیفیت و موقعیت محلی برای مسافر تهيه شده و يا در صورت عدم امکان ، وجه به مسافر بازگردد. در اين موارد مسافر حق هيچگونه اعتراضی به اين شرکت را نخواهد داشت. بدیهیست که تمامی تلاش ما در جهت جلوگیری از بروز این احتمالات و بهترین واکنش ممکن در چنین مواقعی جهت جلب رضایت مشتریان پردیسان خواهد بود.
۳.۶. در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت در خدمات موجود در سایت پردیسان، حق بلا اثر نمودن رزرواسیون و خرید انجام شده توسط مشتری، برای شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان محفوظ است. بخش مالی در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت پردیسان و قبول شرایط در زمان خرید می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
۴.۶. کلیه بسته های مسافرتی خریداری شده در سایت پردیسان به وسیله ارسال کد تایید و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‌گیرند. پردیسان همواره در ارسال و به روز رسانی کلیه سفارش‌های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی جا در یکی از تورها به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای پردیسان محفوظ است و یا مشتری می‌تواند به جای تور تکمیل شده، بسته مسافرتی دیگر و یا تاریخ اجرای دیگری را جایگزین کند.
۵.۶. پردیسان مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف ثبت نام جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند. کلیه سفارش‌های تایید شده قبل از توقف سفارش‌گیری، مورد تایید این شرکت بوده و طبق موازین و شرایط حد نصاب و اجرای گشتها که در هنگام ثبت نام و خرید به اطلاع و تایید کاربر رسیده انجام می‌شود.
۶.۶. کاربران باید هنگام سفارش خدمات مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح مسافر و یا مسافران و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، تایید رزرواسیون کاربر قابل پیگیری و اجرا نخواهد بود.
۷.۶. در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی اتاق و یا پرواز یا بروز مشکل فنی در شبکه تامین کننده و یا بانک، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
۸.۶. چنانچه در مرحله پرداخت ارتباط با شبکه قطع شود، حل مشکل احتمالی بر عهده‌ی بانک می‌باشد و مبلغ پرداختی طبق قوانین بانک مرکزی به حساب مشتری برمی گردد. پردیسان در این فرایند مسؤولیتی ندارد و عملیات بازگشت خودکار مستقیما توسط بانک عامل انجام می‌گیرد.
۹.۶. به صورت عمومی در هنگام هر خرید یا رزرواسیون از وبسایت پردیسان، کاربر تمامی قوانین و مقررات مربوط به کنسلی آن سرویس را می بایست پذیرفته و تایید کند. قوانین فسخ در تمامی مراحل جستجو، رزرواسیون و دریافت تایید آنلاین قابل مشاهده بوده و در ایمیل تایید رزرواسیون مجددا ارسال می شود. کاربر با توجه به شرایط پذیرفته شده ممکن است هزینه بخشی یا تمام مبلغ رزرواسیون را به عنوان جریمه لغو پرداخت کند. این جرایم طبق مقررات هر سرویس دهنده متفاوت بوده و به همین دلیل توصیه اکید می‌گردد که قبل از تایید کردن هر سرویس، جزییات جریمه لغو را به دقت مطالعه نمایید.
۱۰.۶. بازپرداخت خدمات لغو شده تنها از طریق شماره‌ حساب یا کارت بانکی که خرید از آن طریق انجام شده، پس از کسر جرایم احتمالی ممکن خواهد بود. روند بازپرداخت بعضا به صورت آفلاین و زمانبر بوده و با توجه به زمان کنسلی، نوع سرویس و مقصد سفر ممکن است از چند ساعت تا دو هفته کاری به طول انجامد.
۱۱.۶. تمامی قیمتهای هتلها در وبسایت پردیسان شامل هزینه خدمات محلی و مالیات می شوند, هرچند در برخی از شهرها، هتلها مالیات شهری یا هزینه استفاده از مراکز تفریحی و ریزورت فی را مستقیما دریافت می کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص در صفحه فرایند رزرواسیون به اطلاع شما می رسد.
۱۲.۶. رزرو اتاق برای سه نفر تنها به معنای اینست که سه نفر میتوانند با هم در یک اتاق اقامت داشته باشند و ممکن است با توجه به شرایط هتلهای مختلف فارغ از درجه یا کیفیت آنها اقامت نفر سوم با تخت اضافه ، استفاده از تختهای دو نفره موجود ، کاناپه تخت خواب شو ، تخت سفری و یا فقط تشک اضافه باشد. از مسافرین محترم خواهشمند است قبل از رزرو اتاق برای سه نفر حتما با مطالعه مشخصات هتل و یا مشورت با همکاران ما شرایط ارایه خدمات به نفر سوم را بررسی کنند.
۱۳.۶. چنانچه کاربر در هنگام رزرواسیون تعداد و رده سنی افرادی که از اتاقها استفاده میکنند را به طور کامل و صحیح وارد نکرده باشند، پردیسان مسولیتی در قبال عدم پذیرش مسافر و یا هزینه های اضافی محتمل برای ایشان ندارد.
۱۴.۶. شما میتوانید در هنگام رزرواسیون درخواست هایی مانند اتاق های کانکت (تو در تو) ، اتاق با دو تخت یکنفره جدا از هم، اتاق در طبقات بالا، اتاق برای ماه عسل، ورود زودتر از موقع و یا خروج دیرتر از موقع و ... را به اطلاع ما و هتل برسانید، این موارد قطعا از هتل خواسته خواهد شد ولی به هیچ وجه تضمین و از طرف پردیسان به عنوان شرط لازم تایید نمی گردد و عدم ارایه این خواسته ها از طرف هتل هیچ گونه مسولیتی را متوجه پردیسان نخواهد کرد.
۱۵.۶. توجه فرمایید که پس از جستجوی هتل در شهر مقصد ، جهت بالا بردن دامنه انتخاب شما ، نتایج نمایش داده به غیر از هتلهای مرکز شهر شامل هتلهای حومه آن شهر و یا حتی بعضا شهرهای مجاور شهر انتخابی شما می باشد ، انتخاب هتل با توجه به آدرس و موقعیت مکانی آن به عهده کاربر بوده و پردیسان مسوولیتی بابت انتخاب هتل با فاصله زیاد با مرکز و در موقعیتهای نا مناسب برای شما ندارد ، کارشناسان فروش هتل پردیسان در طی ساعتهای اداری آماده ارایه پیشنهادات مناسب و مشاوره رایگان برای انتخاب بهتر شما خواهند بود.
۱۶.۶. در صورت خروج زودهنگام از هتل ، وجهی بابت عدم استفاده از سرویس استفاده نشده به مسافر استرداد نمی گردد.
۱۷.۶. کلیه عواقب و مسئولیتهای تاخیر در زمان انجام پرواز، لغو و تغییر ساعت پرواز بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است و پردیسان هیچ گونه مسوولیتی در این قبال ندارد.
۱۸.۶. طبق قوانین هواپیمایی کشوری نوزاد کم‌تر از دو سال، کودک بین دو تا دوازده سال و فرد بزرگسال بیش از دوازده سال سن دارند. مسوولیت وارد کردن رده سنی صحیح به عهده کاربر بوده و در صورت اشتباه احتمالی پردیسان مسوولیتی در قبال عواقب و هزینه های احتمالی ندارد. بلیط کودک را نمی‌توانید به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال رزرو کنید.
۱۹.۶. قیمت بلیط‌های با نرخ پابلیش و مصوب برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما نرخ بلیط‌های چارتر غیر قابل استرداد و برای کودک و بزرگسال یکسان می باشد.
۲۰.۶. همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. پردیسان مسوولیتی بابت سوار نکردن مسافر به علت دلایل پزشکی از سوی ایرلاین و عواقب احتمالی موارد مرتبط را ندارد.
۲۱.۶. بر اساس قوانین هواپیمایی کشوری، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مجاز نمی باشد.
۲۲.۶. نام تمامی مسافرین باید به صورت صحیح و کامل و منطبق با مدرک سفر مسافرین با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام پس از نهایی شدن خرید بلیط وجود ندارد و برای اصلاح اطلاعات، شما می‌بایست جریمه هایی که از طرف ایرلاین تعیین شده است را تقبل کنید و یا بلیط را پذیرفتن شرایط قرارداد لغو نموده و مجدداً رزرواسیون را با شرایط موجود انجام دهد.
۲۳.۶. داشتن ویزای کشور مقصد بعهده خود مسافر است. چنانچه در مورد شرایط ویزا و اجازه ورود کشورها سوالی دارید حتما قبل از خرید با کارشناسان فروش پردیسان مشورت کنید.
۲۴.۶. در صورتیکه مسافر ممنوع الخروج باشد و یا هنگام ورود به کشور مقصد ، پلیس مهاجرت مانع ورود ایشان شود و یا به دلایلی مانند جا ماندن از پرواز، نقص مدارک، مشکلات مدارک، لغو پرواز به علت بدی شرایط آب و هوایی و … مسافر نتواند به موقع به هتل یا فرودگاه برسد مسولیتی متوجه پردیسان نخواهد بود ولی همکاران پشتیبانی پردیسان آماده هستند با قبول شرایط ممکن از طرف مسافر هرگونه همکاری و مساعدت در راستای سامان دادن به شرایط پیش آمده و کمینه کردن جرایم و هزینه ها به نفع مسافر ارایه دهند.
۲۵.۶. هتل، بلیط و سایر خدمات رزرو شده غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد و در صورت عدم تطابق نام مسافر در واچر یا بلیط با پاسپورت شخص مراجعه کننده، مسافر پذیرش نخواهد شد.
۲۶.۶. وبسایت پردیسان یک فروشگاه خرده‌فروشی آنلاین است، رزرو یک نوع خدمات به تعداد بالا، مغایر با هدف مصرف خریدار است و در صورت مشاهده رزروهای گروهی حق تغییر شرایط فروش، شرایط ابطال جا و یا حتی قیمت نهایی خدمات برای شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت محفوظ می باشد.
۲۷.۶. در صورت خرید اعتباری پس از نهایی شدن سبد، امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ رزرواسیون به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر نوع و تاریخ خدمات یا تعداد اتاقها و صندلیها وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ملزم به پذیرفتن تمامی شرایط اعلام شده توسط کارشناسان فروش پردیسان خواهد بود.
۲۸.۶. در شرایط فورس ماژور از قبیل سیل، آتش سوزی ، زلزله ، جنگ ، بسته شدن جاده ها و ... پردیسان هیچگونه تعهد و مسئولیتی در مورد اسکان و پذیرایی از میهمانان محترم و یا ارایه جایگزین برای پرواز و سایر خدمات مسافرتی ندارد.


7. محتوای وبسایت پردیسان
ردیسان نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه دقیق تمامی سرویس‌های خود می‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‌های تامین کننده معتبر استفاده می‌کند. لازم به ذکر است پردیسان تضمین نمی‌کند که مشخصات هتل، ترانسفر و جزییات گشتها، پروازها و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر مشخصات خدمات ارائه شده توسط پردیسان دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایتهای دیگر است تنها راه حل مراجعه به وبسایت رسمی هتل و ایرلاین بوده و از این حیث مسوولیتی متوجه پردیسان نخواهد بود.
© کلیه محتویات سایت پردیسان شامل قانون حق تکثیر شده و به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت تعلق دارد.


8. قیمت گذاری عادلانه و شفاف
سیاست قیمت‌گذاری در سایت پردیسان مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‌های ارائه شده برای همه خدمات مسافرتی قیمت‌های فروش به مسافر است که غالباً توسط تامین‌کننده آن سرویس به صورت مصوب تعیین شده است.


9. دفتر شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت
به غیر از مشخصات تماس موجود در صفحه - تماس با ما - شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پردیسان گشت به شماره ثبت ۱۰۹۹۰۱ در هیچ نقطه‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌ها، تراکنش‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به مدیریت این شرکت اطلاع دهید.


10. شکایت از خدمات دریافتی
چنانچه مشتریان عزیز ما به هر دلیلی از خدمات ارایه شده رضایت نداشته باشند، میبایست ابتدا شکایت خود را از طریق تیم پشتیبانی و فروش پردیسان به صورت کتبی پیگیری کنند. در صورت عدم جلب رضایت ایشان از طرف مدیریت مجموعه پس از بررسی مستندات و مدارک موجود در مدت یک هفته، رسیدگی به تمام اختلافها و شکایتهای طرفین با ارائه دلایل مستند و با توجه به شرایط و ضوابط این سند و سایر قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و آراء صادره از سوی آن سازمان محترم برای طرفین لازم الاجراست.